Kas yra korupcija ir kaip su mumis kovoti

Trečiadienį daugiau nei dešimt valandų posėdžiavęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas konstatavo:
Lietuvoje buvo leista korumpuotiems valdininkams priimti antikorupcinius įstatymus, monopolistams – antimonopolinius, spekuliantams – antispekuliacinius, energetikams – energetikos  ir t.t.

Įdomus tyrimas. Nors dažniausiai minimos liberalų ir konservatorių partijos, nors tyrimas kažkam labai naudingas (kovoje su korupcija svarbu ne pergalė, o dalyvavimas) gal jis naudingas ir visiems.
Galios centrų ir jų įtakoje esančių įmonių kurie naudojosi ir gyveno visų mūsų sąskaita graži karuselė: „VP Market“ „MG Baltic“ „Gazprom“ „Dujotekana“ „LEO LT“  „Rosatom“ „Nukem Technologies GmbH“ „Lietuvos geležinkeliai“ „Mitnija“ ir t.t…

Ramūnas Karbauskis feisbuke (Apsivalymas prasideda) rašo:

    Visus NSGK tyrimo išvadų skeptikus ir kritikus noriu nuraminti – tyrimas tęsis. Jis tikrai nesubliūkš, kaip tai vykdavo Lietuvoje anksčiau. Dabar jau ir viso Seimo garbės reikalas tyrimą pratęsti, kad būtų įvardinti visi, kurie pamiršo pažadus rinkėjams ir valstybę ilgus metus skandino politinės korupcijos liūne. Laikas atsinaujinti ir siekti kitokių standartų politikoje.

Ir kalba:

    „Tie žmonės, kurie dar šypsosi Seime sėdėdami, nematydami savo pavardžių ir tam tikrų situacijų įvertinimo, jie labai ne už ilgo nebesišypsos“

Optimistas mano, kad minusas tai  pusė pliuso, o pesimistas, kad pliusas – tai du sukryžiuoti minusai.

Taigi, tolimesnėse seimo dienotvarkėse du klausimai: „kas yra korupcija ir kaip su mumis kovoti“.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s