Istorijos paslaptys – trumpa ir pamokanti interneto istorija

Juozas Š., iššifravęs visus senovės Egipto rašmenis ir kelias (beveik lietuviškas) runas, padarė išvadą, kad interneto istorija jau skaičiuojama ne penkiasdešimčia metų (nuo 1960), o kelis tūkstantmečius. Lietuviško genijaus tyrimo prielaidas patvirtina ir šiaurės Amerikoje rasti piešiniai ant uolų. Piešiniai vaizduoja pirmykštį žmogų žiūrintį į kažką, panašų į ugninį altorių. Patyrę archeologai gana greitai nustatė, kad žmogus žiūri pornografiją.

Nuo pat pirmųjų interneto dienų didžiulio populiarumo sulaukė virtualus seksas, arba seksas per atstumą. Anksčiau tą įgyvendinti padėdavo pašto balandžiai, kartais – berniukai pasiuntiniai. Vėliau, Australijos aborigenams atradus faksą, paplito seksas faksu. Įdomu, kad nuo žodžio „Faks“ kilęs ir kitas populiarus, panašaus skambesio, trumpesnis angliškas žodelis, dabar dažnai rašomas ant tvorų ir sienų.
Atsiradus internetui, suklestėjęs internetinis seksas, tapo to paties interneto galingu varikliu ir didžiule industrija. Anot blogerio Homero, pirmieji išplaukę į internetą ieškoti virtualios moteriškos auksinės vilnos, buvo argonautai (dabar vadinami – internautai) vadovaujami Jasono. Tik, patyrę įvairiausių nuotykių, sirenų vilionių jau tada iš interneto grįžo nebe visi. Todėl internautų įkvėpėjas ir vadovas Jasonas buvo ištremtas į Korintą, kadangi Korintas iki Diogeno interneto neturėjo. Vėliau panašius žygius kartojo Odisėjas, kurio vyrai, užvalgę internetinių lotoso lapų, pamiršo savo gimtinę.  Tai tiek žinių iš senovės Graikijos.

Su interneto atsiradimu visom vaivorykštės varsom pražydo ir seniausia profesija – spameriai. Spameriai vaikščiodavo po pirmykštes gyvenvietes ir džiugino gyventojus žinia gerąja – apie tai kaip galima padidinti įvairias kūno dalis.

Dėkingi už  gyvenviečių šeimininkai arba džiaugsmingai degindavo spamerius ant laužo, arba nukirsdavo jiems tas pačias kūno dalis. Ir tik tada džiaugsmingai  degindavo ant laužo.
Pirmasis spameris, dėl kurio nesėkmingos atakos buvo užfiksuotas Lietuvos IP adresas – Brunonas.  Lietuvon gerąją žinią vėliau atnešantys spameriai mėgdavo nešioti kryžiaus  ženklus, todėl buvo vadinami kryžiuočiais.

Įdomu tai, kad senovės Lietuvoje spamas dažnai ateidavo užrašytas runomis ant medinių lentelių, Getijoj ant pergamento, Rasuose – ant beržo tošies,  Aigypte – ant papiruso. Tik vargšai Izraelitai ir Rymo gyventojai gaudavo spaminius užrašus ant akmeninių ir molinių lentelių, todėl kažkam kartais kliūdavo ir keliasdešimt tonų spamo.

Pirmieji spameriai Amerikoje atsirado dar tada kai ten afroamerikiečių dar nė nebuvo – tebuvo tikri amerikiečiai – indėnai, ir keletas anglo- ir ispanoamerikiečių. Senovės indėnų rankraščiai pdf formate smulkiai vaizduoja kaip žiaurokai buvo nužudytas angloamerikietis spameris.

Taigi, vos tik internetui išsikerojus, didžiulį populiarumą įgavo blogai ir blogeriai. Jų vardai visiems žinomi. Tai Homeras, Horodotas, Hesiodas, Hipokratas ir nežinau.lt. Iš kitų lietuviškų ir nelietuviškų autorių blogų, paminėtini Gedimino laiškai (deja lotyniškai), Hendriko Latvio, Mykolo Lietuvio, Rotundo, Roizijaus, Volano blogai… O vienas iš pimųjų tikrai lietuviškų blogų – Donelaičio tinklaraštis „ Metai“ ir V. Palubinsko „Lietuva internete“.

Vėliau,  Lietuvai nesėkmingai papuolus okupantų – carinės Rusijos valdžion, dar vėliau – irgi rusiškos SSSR valdžion, internetas apdvėso. Tą įtakojo keletas priežasčių. Pirmiausia, tamsūs Rusijos imperijos valstiečiai tradiciškai bijojo virusų.  „ Pagausi virusą – serveris pakibs!“ – sakydavo ir baimingai žegnodavosi. Be to, ne spragsėdavo pele ant ikonų, o  joms melsdavosi. O sovietų sąjungoje sekso nebuvo, todėl ir internetas nebuvo reikalingas.

Šiais laikais internete atsiradus socialiniams tinklams,  paplito įvairios internetinės ligos ir priklausomybės.
Bet, su Dievo pagalba, blogų imperijoje ėmėsi rastis ir gėrio. Pirmasis „Geras“ – pradėtas jūsų nuolankaus tarno kuklaus  (besišypsančio Viešpaties) skribo Kalafioro. Antrasis – vieno iš Respublikos dienraščių žurnalistų (to kuris iki šiol neturi mobilaus telefono). Paskui pasipylė ir daugiau, net tapo madinga…

Tokie tad kol kas trumpi pastebėjimai apie internetą iš to paties interneto.

Po tuomi ir pasirašau:
2010 Viešpaties metuose,
Jūsų mylistų nuolankiausias tarnas,
Kalapijoras

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s